"Теплі краплі дощу"

Хто має щастя? Чи спіймав хто його за хвіст?
У чому воно сховалось? А, он де ти, щастя. Ось підходиш щоб схопити його, аж раптом! … о, ні! Вирвалось просто з під носа, що за життя… Знову те саме!

Хто з нас не задумувався над питанням про те, що може зробити людину щасливою? Хто може відповісти на це питання? Було б цікаво знати, що люди думають про це. Мабуть, багато-хто вважає, що щастя як пташка, прилітає і відлітає коли захоче, а дехто впевнений, що це, скоріше, закономірний наслідок послідовних та наполегливих дій, як кажуть "кожен сам коваль свого щастя". 

Шукати його, чекати на нього? А як прийде, то що з ним робити? У швейцарському банку зберігати, щоб не пропало? Думаємо про нього, як про усе коштовне, - як придбати і як зберегти.
Мудрі люди перш ніж щось робити, обмірковують, навіщо воно мені потрібне? Як мудрі, шукаємо те, за що не шкода платити.

Для чого розбивати ЩАСТЯ на складові, думати якими можуть бути критерії його оцінки (може хто й оцінює щастя у каратах), варто визнати лише одну річ, - те, що його можна знайти, якщо шукати наполегливо, та знати де шукати. 

Шукав, шукав і знайшов!

Тож було це так: ЩАСТЯ насувалось, як Грозова Хмара, що її неможливо обминути, чи утекти від неї. Усе відбувалось без жодного варіанту спастись від його всеохоплюючої величі та могутності. Ось вони, теплі краплі дощу.

Може сховатися? Для чого, - якщо можна стояти в безпеці на порозі прекрасної будівлі, спостерігаючи за тим, як насувається стіна дощу. Навіщо поспішати? У будь який момент можна замкнути за собою двері, опинитися у домашньому затишку. 

Але  звідкіля виникла ця будівля? Адже вона не могла виринути з нічого. Одначе, відомо, що будується вона не лише людиною, але й Богом, тому, було б варто згадати про важливість плану за яким вона вибудовується. Тим планом є Біблія. Тож за її Планом починаємо з копальні Мудрості – пошукаємо «схованих скарбів», — так названо знання з Божого Слова.

Справді, аби знайти мудрість та розуміти Боже Слово треба докласти неабияких зусиль: «Якщо... до розуму кликатимеш своїм голосом, якщо будеш шукати його, немов срібла, і будеш його ти пошукувати, як тих схованих скарбів, — тоді зрозумієш страх Господній, і знайдеш ти Богопізнання, — бо Господь дає мудрість» (Приповістей 2:3—6).

Що означає «Богопізнання»? Пізнавати, пізнавати, пізнавати… ні-ні, це не нудно, навпаки.
Боже Слово, — наче Копальня коштовного каміння. Кожен здобутий екземпляр має свою цінність, своє неповторне огранювання, над яким слід попрацювати. Як в мозаїчному полотні, кожен шматик має відображати лише часточку суцільної гармонії. Так само, як кожна книга Біблії доповнює цілісну картину, що створена за бажанням Творця. 
http://www.watchtower.org/u/20060401a/article_01.htm

Чим більше знаходжу тих цінних камінців та чим більше докладаю зусиль, аби шліфувати їх, щоб бачити їх неповторне сяйво, та зрештою знайти те унікальне місце у мозаїці, що називається «Богопізнання», - тим більш детальнішим стає той план, що накреслив найбільший Архітектор.

Тож, коли маємо план, що постійно поповнюємо його деталями, — сміливо закладаємо основу. Кожен закладає свою унікальну споруду. Усі ми докладаємо зусиль, щоб побачити чудове місто, так само як Авраам, бо він "чекав міста зі справжньою основою, будівничий і сотворитель якого — Бог» (Євреїв 11: 10).
 

Немає коментарів: